Haber

COVİD AŞISINI KİM NEREDE SAKLAYACAK? TÜRKİYEDE DURUM NEDİR???

Pfizer ve Alman BioNTech firması tarafından geliştirilen aşı, Pazartesi günü yayınlanan erken verilere göre % 90 bağışıklık sağlıyor gibi görünüyor . Ancak bir sorun var: Aşının -70 santigrat derecede saklanması gerekiyor. Tipik dondurucular o kadar soğuk olmaz ve bu aşının dağıtımını lojistik bir kabusa dönüştürür.

Haber

STATİN (KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ) KULLANANLARDA COVİD ÖLÜMLERİ ANLAMLI OLARAK DAHA FAZLA

STATİNLER (KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ İLAÇLAR) ŞEKER HASTALARINDA COVİD ÖLÜMLERİNİ ARTIRIYOR
2449 Tip2 diyabetli hasta üzerinde yapılan araştırmada Covid-19’a bağlı mortalite (ölüm) oranları statin kullananlarda hastaneye yatışın 7. günde (% 12,8'e karşı % 9,8; P  = 0,02) ve 28 gün içinde (% 23,9'a karşı % 18,2; P  <0,001) anlamlı olarak daha yüksekti .

Haber

SAHTEKARLIKLARA VE ETİK DIŞI DAVRANIŞLARA KİM DUR DİYECEK??

Maalesef son yıllarda Türkiye de bilimsel sahtekarlıklar gittikçe artmakta. Akademik yükselmekler veya üstlerine şirin görünmeler veya bazı kurumlardan maddi destek almak için organize bir şekilde sahte yayınlar yapılmakta. Bu sahte yayınlara ne Sağlık Bakanlığı, ne Üniversiteler veya bu sahtekarların mensup olduğu kurumlardan ses çıkmamakta, adeta teşvik edilmekte.

Haber

SB YARDIMCISI İLE MÜŞTEREK SAHTE YAYIN YAPAN SAHTE UZMANIN SAHTE HASTANESİNDE YAPILAN BAŞKA BİR ARAŞTIRMA!!

BÜTÜN ÇABALARIMIZA RAĞMEN ADANADA SÖZÜHİKMET HASTANESİNİ BULAMADIK..
Covid tedavisi için Sağlık Bakan yardımcısı ile müşterek yayın yapan kişi, şimdi de olmayan hastanede uzmanlık yapıyor ve yetkililerden ses çıkmıyor. Bu konuda hukukçulardan da ses çıkmıyor..

Haber

ABD'de BAZI EYALETLER FEDERAL HÜKÜMETE GÜNENMİYOR VE BAĞIMSIZ BİLİMSEL İNCELEME BAŞLATIYORLAR

SAĞLIK KONUSUNDA ABD DE EYALETLER FEDERAL HÜKÜMETE BAŞ KALDIRMAYA BAŞLADI
Tramp idaresinin devamlı olarak kamuoyuna Covid konusunda yanlış bilgi vermesi ve bazı bilim kurulu üyeleri ile ters düşmesi ve FDA'e aşı ve ilaçlar için baskı yapması sonucu bazı eyaletler kendi bilimsel kurullarını kurma ve merkezi idareyi tanınmama kararı aldıdar.

Haber

LOPİNAVİR-RİTONAVİR TEDAVİSİ ETKİSİZ!

SAĞLIK BAKANLIĞININ GEBELERDE KULLANILMASINI TAVSİYE ETTİĞİ LOPİNAVİR-RİTONAVİR’İN COVİD19 DA HİÇ BİR ETKİSİ YOK

Covid-19 sebebi ile hastaneye yatan hastalara uygulanan lopinavir-ritonavir tedavisi yapılan 11.867 hasta üzerinde yapılan randomize plasebo kontrollü RECOVERY çalışmasında etkisiz bulundu.
Hastaların, hastanede kalma sürelerinde, 28 günlük mortalite oranında, hastaların mekanik ventilasyona ihtiyaç duyma sürelerinde herhangi bir etki göstermedi.
Makale ve ekleri ilişktedir

Haber